فرصت هاي سرمايه گذاري
در همسايگي نصف جهان ....
شهر جديد بهارستان در بخش متمكن و توسعه يافته مركز استان اصفهان و در محل دسترسي مناسب محورهاي مواصلاتي استان در 15 كيلومتري جنوب اصفهان، در شرق بزرگراه اصفهان- شيراز واقع شده است. زمين اين شهر به صورت يك نوار  باريك با عرض حدود 3 كيلومتر به صورت غربي- شرقي گسترده شده است.  زمين شهر بهارستان با ارتفاع 1570 متر از سطح دريا، به صورت يك نوار باريك با عرض حدود 3 كيلومتر به صورت غربي- شرقي است كه شيب آن كم و از جنوب به شمال است.
در بستر طبيعي شهر، قلعه تاريخي و باغ بهارستان واقع شده كه نام بهارستان از آن الهام گرفته شده است. در ضلع جنوبي آن يك رشته كوه كم ارتفاع مانند ديواره وجود دارد كه دنباله كوه هاي كلاه قاضي و رشته كوههاي كم ارتفاع و زيباي ميانكوه است و اراضي شهر در دامنه آن قرار دارد. در سمت شمال آن، دشت سرسبز كشاورزي شرق اصفهان واقع شده كه رودخانه زاينده رود در آن پيچ و تاب مي خورد و در يك نقطه به اراضي بهارستان بسيار نزديك مي شود.
اين شهر در وسعتي برابر 3000 هكتار براي احداث 62000 واحد مسكوني و اسكان 320000 نفر پيش بيني شده و امكان افزايش جمعيت تا پانصد هزار نفر نيز براي آن متصور است.

اينجا يك استثناست؛ شهري جديد با جاذبه هاي بسيار
مجموعه هاي رفاهي تفريحي بهشت: در حاشيه ي جنوبي بلوار بهشت و در دامنه ي كوههاي كلاه قاضي، منطقه اي با وسعت تقريبي 240 هكتار شامل پاركها، جنگل، زمين هاي ورزشي، و مجموعه هاي رفاهي تفريحي متنوع در نظر گرفته شده است. از سال 1369 جنگل و فضاي سبزي با وسعت 60 هكتار در اين منطقه ايجاد شده و در سالهاي بعد به تدريج درياچه ي زيتون، پارك ارم، پارك كوهستان و بخشهاي ديگري از اين خدمات شكل گرفته و در حال بهره برداري است. اين كمربند سبز، با وجود مراتع سرسبز شمال بهارستان، علاوه بر نقش مهم خود در زيباسازي فضاي شهر، هوايي پاك را براي بهارستان به ارمغان آورده است.
درياچه ي زيتون: درياچه مصنوعي زيتون در سال 1379 در دامنه ي كوه هاي جنوبي شهر توسط شركت عمران بهارستان ايجاد شد. سادگي و محيط دلپسند اطراف اين درياچه ي مصنوعي، علاوه بر اينكه ظاهري طبيعي و زيبا به آن بخشيده است. موقعيت كم نظير اين درياچه در دامنه ي كوه، فضاهاي سبز زيبا، مبلمان شهري مناسب و وجود وسايل ورزشي و وسايل بازي كودكان، فروشگاه، مراكز خدماتي و ساير  امكانات مطلوب، موجب استقبال گسترده شهروندان از اين محيط دلپسند شده است تا جايي كه در فصول مختلف سال، مردم اصفهان و ساير نقاط استان نيز از درياچه زيتون بهارستان بازديد مي كنند.


پارك ها، بوستان ها و فضاي سبز زيبا: جنگل 60 هكتاري بهشت، بوستان كوهستان در دامنه ي رشته كوههاي لاشتر، بوستان ارم، بوستان پرديس، پارك بزرگ گلستان و پارك هاي مراكز محلات شهر و حاشيه ي خيابانها، محيطي جذاب و آرام فراهم مي كند. در محلات شهر، علاوه بر فضاي سبز مركز محله، باغچه هاي زيباي متعددي در مراكز همسايگي وجود دارد كه نگهداري از اين باغچه ها را شهروندان ساكن در همان كوچه (مركز همسايگي) متقبل مي شوند.
باغ ها و اراضي كشاورزي حاشيه شهر: موقعيت جغرافيايي ويژه ي بهارستان و همجواري آن با جلگه ي حاصلخيز و سرسبز زاينده رود، نواحي شمالي اين شهر را به منطقه اي بسيار مستعد براي كشاورزي تبديل كرده است. وجود باغات و مزارع متعدد در همسايگي بهارستان، حواشي شمالي شهر را چشم اندازي زيبا بخشيده و نقش بسيار مهمي در تلطيف هواي شهر دارد.
رشته كوهها و ارتفاعات زيباي اطراف شهر: ارتفاعات ميانكوه، رشته كوه كلاه قاضي و ارتفاعات لاشتر، همچون دستاني استوار و مهربان، دشت بهارستان را از جنوب و شرق در دامنه ي خود جاي داده اند. اين كوهها كه دنباله ي رشته كوه زاگرس محسوب مي شوند، به مثابه ي ديواره هايي زيبا و طبيعي، بر زيبايي شهر افزوده اند. در امتداد غربي اين ارتفاعات، يك ديواره ي طبيعي سنگ نوردي با چشم انداز بسيار ديدني از شهر بهارستان وجود دارد كه در فصول مختلف، پذيراي كوهنوردان و سنگ نوردان حرفه اي از سراسر ايران است.
رشته قنات هاي طبيعي: از جمله جاذبه هاي منحصر به فرد اين شهر جديد، وجود رشته قنات هاي متعدد و بسيار قديمي در اراضي بهارستان است تا جايي كه برخي از كارشناسان، معتقدند يكي از بلندترين رشته قنات هاي ايران و جهان از اين منطقه عبور مي كند.  با تلاش شركت عمران بهارستان، برخي از اين قناتها احيا شده و برخي ديگر در حال احياست. كيفيت آب آشاميدني برخي از اين قنات ها  به استناد آزمايش هاي انجام شده، بسيار خوب و در حد آب معدني هاي گوارا و سالم است. جذابيت خاص اين موضوع مخصوصا براي گردشگران خارجي از آنجا ناشي مي شود كه مردم ايران از اولين انسانهايي بوده اند كه از گذشته هاي بسيار دور از قنات براي تأمين آب كشاورزي و شرب در مناطق مستعد استفاده مي كردند.


منطقه ي حيات وحش كلاه قاضي:
پارك ملي و پناهگاه حياط وحش كلاه قاضي با مساحت حدود 50000 هكتار در جنوب شرقي بهارستان واقع شده است. رشته كوه كلاه قاضي كه در جنوب اين منطقه واقع شده است، نام خود را از دو برج سنگي گرفته كه هر يك از اطراف با شيب تند به دشت ختم مي شوند و كلاه بوقي شكل قاضيان قديمي را تداعي مي نمايند.ارتفاعات كلاه قاضي يكي از بهترين زيستگاههاي حيات وحش ايران بوده و در طول تاريخ مخصوصا در زمان صفويه و قاجاريه، تفرجگاه و شكارگاه پادشاهان ايران بوده است. در اين منطقه، 17 گونه پستاندار از جمله بز و پازن، آهوي ايراني، پلنگ، روباه و... ، 46 گونه پرنده بومي و مهاجر از قبيل سارگپه، عقاب طلايي، كبك، تيهو، قمري، چكاوك و...، 11 گ.نه خزنده شامل لاك پشت، مار شاخدار ايراني، مار قيطاني، بزمجه و ... و يك دو زيست، شناسايي شده اند.جاذبه هاي تاريخي:
وجود آثار تاريخي به جاي مانده از دوران صفويه و قاجاريه، شهر جديد بهارستان را اعتبار و اصالتي ماندگار مي بخشد.
باغ بهارستان: باغ بهارستان يا باغ حجت آباد به چهار باغ زيبا و سرسبزي گفته مي شده كه تقريبا در مركز بهارستان، واقع شده است. وجه تسميه شهر جديد بهارستان را نيز برآمده از نام اين باغ سرسبز دانسته اند.
قلعه صنمبر در ميان كوههاي كلاه قاضي، از جمله آثار بر جاي مانده از دوران قبل از قاجار است كه در دل منطقه ي حفاظت شده ي حيات وحش واقع شده است.
بقعه بابا پير محمود بن جابر بن عبدالله انصاري: در شمال منطقه مسكوني بهارستان و در جوار روستاي كيچي واقع شده است.
رباط شاه عباسي (كاروانسراي شاه عباسي) در روستاي قلعه شور از مراكز تاريخي محدوده ي شهر بهارستان محسوب مي شوند.
تاریخ به روز رسانی:
1395/07/14
تعداد بازدید:
6037
امتیازدهی
میانگین امتیازها:3 تعداد کل امتیازها:105
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شرکت عمران شهر جدید بهارستان میباشد.
Powered by DorsaPortal